Ubranko dla chihuahua

Wielu właścicieli pieska rasy chihuahua prędzej lub później stanie przed dylematem - czy należy takiego pieska ubierać czy też nie? Okazuje się bowiem, że jak tylko temperatura na dworze obniży się, nasz pupil zaczyna drżeć i szukać ciepłego kąta.
 
 
Psy rasy chihuahua mają cienką warstwę tłuszczową (o ile nie przekarmiliśmy naszego pieska doprowadzając do otyłości), dlatego łatwo dochodzi do wychłodzenia ich organizmu. Dlatego moim zdaniem warto w okresie jesienno - zimowym zaopatrzyć się w ubranko w postaci sweterka czy kurteczki. Nie oznacza to jednak, że pies powinien chodzić cały czas ubrany. Zakładanie takiego odzienia w domu prowadzić może do przegrzania organizmu i spotęguje doznanie chłodu podczas spacerów. Dlatego jeśli pogoda dopisuje i wybieramy się na przechadzkę z naszym pupilem nie ubierajmy go - biegając i bawiąc się sam się rozgrzeje. Jednak kiedy przyjdzie poważne obniżenie temperatur, dobrze jest "dogrzać" pieska ubrankiem.
Szczególnie polecam ubieranie naszego zwierzaka w czasie wypraw samochodem -  wówczas kilkanaście minut lub kilka godzin spędzi w transporterze, gdzie nie ma zbyt dużej możliwości ruchu. Dlatego warto ubrać go, aby poprawić jego komfort cieplny.
Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt róznych modeli ubranek dla psów - w różnych cenach, szytych z różnych materiałów i w różnych wykrojach. Warto jednak w tym przypadku kierować się rozsądkiem - ubranko musi być z przyjemnego w dotyku materiału, dość ciepłe i przepuszczające powietrze oraz przede wszystkim wygodne.