Wypadanie zębów

Psy, podobnie jak ludzie, na pewnym etapie swojego życia tracą zęby mleczne na rzecz zębów stałych. Tak samo dzieje się w przypadku szczeniąt. W okresie dorastania - około 5-6 miesiąca życia, tracą one zęby.
 
 
Oczywiście nie wypadają wszytkie jednocześnie, ale co kilka do kilkunastu dni szczeniak traci jeden ząb. Najczęściej sam go sobe wyrywa, np. w trakcie zabawy. Możemy go potem znaleźć gdzieś na podłodze. Jednak najczęściej nie zauważamy tego faktu, albo nie zwracamy na niego uwagi.
Czas wymiany zębów u psów nie jest zjawiskiem nadzwyczajnym, dlatego nie należy sie tym niepokoić ani przywiązywać do tego zbytniej uwagi. W okresie tracenia zębów pies jest po prostu bardziej skory do gryzienia różnych rzeczy (np. guziki koszuli), ma tendencję do szarpania (np. różnego typu zabawki). W miejsce utraconych zębów wyrastają kolejne.
Warto pamiętać, aby w okresie wymiany uzębienia dostarczać zwierzakowi możliwości gryzienia poprzez podawanie twadrych przekąsek, a w czasie zabaw dawać możliwość szarpania (np. zabawa patykiem w czasie spaceru).
Z boku prezentuję zdjęcie utraconego ząbka naszej suczki chihuahua Dosi.

Dosia zeby