Adresówka

Bardzo ważnym jest, aby każdy pies posiadał adresówkę. Jest to informacja o psie i danych jego właściciela. Przybiera najczęściej formę tabliczki znamionowej lub przywieszki z wygrawerowanymi danymi.
 
 
Może być to też przywieszka z pojemniczkiem, w którym znajdują się istotne dane. Forma jest tutaj najmniej ważna i zależy po prostu od tego, co podoba się właścicielowi.
Najważniejszą sprawą są tutaj dane, jakie powinna adresówka zawierać. Przede wszystkim powinno znajdować się tam imię psa oraz numer telefonu do właścicela. Są to informacje kluczowe w sytuacji, gdy nasz pupil by zaginął. Każdy, kto go znajdzie będzie mógł się wówczas z nami skontaktować. Dodatkowo na adresówkach umieszcza się adres właściciela oraz jego imię i nazwisko.
Bardzo ważnym jest, aby w czasie spacerów - zwłaszcza, gdy pies ma możliwość swobodnie się wybiegać, nie zapominać o przypięciu mu adrsówki. W sytuacji, gdy coś go wystraszy i nam ucieknie lub zaginie, szansa, że znalazca się z nami skontaktuje jest ogromna.
Koszt takiej adresówki jest niewielki. Opcja najprostsza to wydatek ok. 10-15 zł, a jej żywotność też jest bardzo duża. Osobiście polecam zakup adresówki z nieco droższego tworzywa (najlepiej niezbyt ozdobną), ponieważ są trwalsze (nie rysują się tak szybko, są odporniejsze na zniszczenie przez naszego pupila).
Szczerze zachęcam wszystkich właściceli zwierząt do zaopatrzenia się w tego typu dodatek. Najlepiej, aby adresówka była przypięta do obroży lub szelek, wówczas nigdy o niej nie zapomnimy.